Wizyta studentów ratownictwa medycznego w Zakładzie Karnym we Wronkach

W dniu 22 maja 2024 roku, na zaproszenie jednej z największych jednostek penitencjarnych w kraju, Zakładu Karnego we Wronkach, odbyło się spotkanie studentów kierunku ratownictwo medyczne UMP z przedstawicielami zakładu karnego, którzy świadczą w jednostce opiekę medyczną nad osobami pozbawionymi wolności. Studenci 2. i 3. roku, podczas wizyty hospitacyjnej, zapoznali się ze specyfiką i warunkami pracy, w szczególności na stanowiskach działu służby zdrowia. Przybliżono im rzeczywistość otaczającą osoby przebywające w jednostkach penitencjarnych.

Szczególne podziękowania za zorganizowanie spotkania należą się Pani mjr Agacie Nowak - rzecznikowi prasowemu Dyrektora Zakładu Karnego we Wronkach, za poświęcony czas, organizację wizyty, a także otwartość i przychylność. Podziękowania również dla pracowników Zakładu Karnego we Wronkach zaangażowanych w spotkanie, za oprowadzenie po jednostce oraz wiele cennych informacji na temat struktury oraz zasad działania opieki zdrowotnej w Zakładzie Karnym.

Opiekunem studentów podczas wizyty był dr Marcin Zieliński, wykładowca z Zakładu Ratownictwa Medycznego.