Inauguracja nowego projektu Erasmus+ w zakresie edukacji w prewencji

(numer projektu 101083108)

Pracownicy Katedry Pielęgniarstwa oraz Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej Wydziału Nauk o Zdrowiu przystapili do realizacji międzynarodowego projektu InfPrev4frica: Capacitating Sub-Saharian African HEI’s to educate Nursing Students for Sustainable and Innovative Infection Prevention and Control Practices.

Celem projektu InfPrev4frica jest wzmocnienie i poszerzenie metod nauczania studentów pielęgniarstwa w obszarze prewencji i kontroli zakażeń szpitalnych w uczelniach wyższych Afryki Subsaharyjskiej.

Projekt realizowany jest we współpracy z dwoma uczelniami z Portugalii: Escola Superior de Enfermagem de Lizboa i Escola Superior de Enfermagem de Coimbra, dwoma uczelniami z Tanzanii: Catholic University of Health and Allied Sciences - Bugando i Kilimanjaro Christian Medical University College oraz dwoma uczelniami z Madagaskaru: Les Infos de l’Universite d’Antananarivo i Universite de Mahajanga.

Uzyskał finansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+ i potrwa 3 lata.

Koordynatorem całego projektu jest prof. Maria Rosario Pinto z  Escola Superior de Enfermagem de Lizboa, natomiast naszego zespołu dr hab. Ewelina Chawłowska (Katedra i Zakład Profilaktyki Zdrowotnej) a współkoordynatorem  dr hab. Grażyna Bączyk (Katedra Pielęgniarstwa, Zakład Praktyki Pielęgniarskiej). Ponadto, w  projekcie ze strony UMP z Katedry Pielęgniarstwa uczestniczą: prof dr hab. Krystyna Jaracz, dr Edyta Cudak, dr Bożena Nowaczyk, dr Ewelina Wasielewska; z Katedry i Zakładu Profilaktyki Zdrowotnej: dr hab. Dorota Talarska, dr Marlena Szewczyczak, dr Barbara Czech-Szczapa oraz mgr Bożena Raducha z Sekcji Współpracy Międzynarodowej.

Nasz zespół jest odpowiedzialny za rozpowszechnianie osiągnięć i postępów projektu w trakcie jego trwania poprzez  stronę internetową projektu oraz redagowanie E-booka InfPrev4frica zawierającego scenariusze zajęć uwzgledniających metodę symulacji medycznej.

Profil FB projektu: https://www.facebook.com/profile.php?id=100094682962467

strona internetowa projektu: www.InfPrev4frica.eu