< Cofnij

IX Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie medycznym

W dniach 3-5 czerwca w Siedlcach odbyły się  IX Mistrzostwa Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie medycznym. Organizatorem edycji był Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach.

Miło nam poinformować, że wysokie, VII miejsce w Mistrzostwach Polski Uczelni Wyższych w Ratownictwie Medycznym, zajął zespół z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu w składzie: Igor Kowalski - kapitan, Juliusz Józefowski, Adrian Nowacki. Wszyscy są studentami II roku kierunku ratownictwo medyczne.

Do udziału w tym wydarzeniu studentów przygotowywał mgr Michał Chyra asystent Zakładu Ratownictwa Medycznego. 

Na uwagę zasługuje fakt, że były to mistrzostwa o randze ogólnopolskiej. Do rywalizacji zgłosiło się 21 drużyn z całej Polski.

Podczas zawodów studenci kierunków medycznych próbowali swoich sił na polu symulacji medycznej. Do wykonania były trzy zadania. Nasza drużyna wykonała zadania  wobec pacjenta dorosłego porażonego prądem, następnie przyjęli poród i działali podczas nagłego zatrzymanie krążenia. Drugiego dnia na zespół czekały 4 zadania. Niewydolność krążenia, pediatryczny pacjent urazowy, amputacja urazowa z hipoglikemią i wypadek o charakterze masowym.

Serdecznie gratulujemy całemu zespołowi i życzymy dalszych sukcesów!